Strona głowna  /  O PRZEDSZKOLU
O PRZEDSZKOLU

O naszym przedszkolu...

Przedszkole usytuowane jest w jednej z zielonych części Bytomia, na styku osiedli "Stroszek" i "Na wzgórzu". Mieści się w dużym, wolnostojącym, nowoczesnym, 3- kondygnacyjnym budynku. Otoczone jest rozległym, przestronnym ogrodem z żywopłotem, oddzielającym teren placówki od bezpośredniego hałasu i kurzu.

Przedszkole dysponuje:
  • dużymi salami dydaktycznymi,
  • salą do ćwiczeń gimnastycznych i rehabilitacyjnych,
  • salą audiowizualną,
  • gabinetami do zajęć specjalistycznych: salą do terapii SI, gabinetem pedagoga, psychologa, logopedy.

Przedszkole posiada 210 miejsc. Od września 2017r będą funkcjonowały u nas trzy oddziały integracyjne, a także w ramach realizowanego programu unijnego, dodatkowy oddział dla dzieci 3,4 - letnich. Realizujemy również zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Jesteśmy członkiem stowarzyszenia "Przyjazna szkoła".

W czerwcu 2009 r nasza placówka  przestała być anonimowa -  przyjęła imię wybitnego lekarza, pisarza i pedagoga – Janusza Korczaka.

DLACZEGO MY?

Nasze przedszkole zapewnia:

• przyjazną i rodzinną atmosferę,

• harmonijny i wszechstronny rozwój dziecka poprzez udział w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych opartych na ciekawym i atrakcyjnym programie wychowania przedszkolnego, prowadzonych nowatorskimi metodami, aktywizującymi dzieci i zapewniającymi im gruntowne przygotowanie do podjęcia nauki w szkole ( min. pedagogika zabawy, elementy technik C. Freineta, metoda Labana, metoda C. Orffa, metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, metoda Aktywnego Słuchania Muzyki Batti Strauss, elementy systemu "Edukacja przez ruch"),

• grono zaangażowanych nauczycieli o wysokich kwalifikacjach,

• udział w imprezach kulturalnych i rozrywkowych na terenie placówki i wyjazdowych (spektakle teatralne i operowe, koncerty, bale, spotkania z różnymi osobami: policjantem, leśnikiem, autorem ksiażek dla dzieci, muzykiem, spotkanie z Mikołajem, spotkania integracyjne, wycieczki plenerowe, konkursy wiedzy, recytatorskie, plastyczne, wokalne, teatralne o zasięgu pozaprzedszkolnym)

• imprezy rodzinne i okolicznościowe (spotkania opłatkowe, Dzień Mamy i Taty, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, zajęcia otwarte dla rodziców, pikniki na terenie ogrodu przedszkolnego)

• zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania naszych wychowanków oraz zajęcia terapeutyczne,

• stałą współpracę z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną,

• smaczne i zdrowe posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek.

Nasza oferta...

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku

w godz. od 5.30 do 17.00

Opłata za wyżywienie kształtuje się następująco:

ŚNIADANIE 1zł

OBIAD 3 zł

PODWIECZOREK 1 zł

Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu:

5 godzin pobytu dziecka w przedszkolu jest BEZPŁATNE

koszt pobytu powyżej 5 godzin wynosi 1zł za każdą rozpoczętą godzinę

Opłaty za przedszkole należy uiszczać do 20-go dnia każdego miesiąca

PRZYJDŹ I ZOBACZ!