Strona głowna  /  RELIGIA- zdalnie
RELIGIA- zdalnie

W tej zakładce znajdować się będą treści z religii dla grup:

oraz dla innych chętnych dzieci.

Czwartek 13.05

T: W maju oddajemy cześć Maryi.

Spośród wszystkich 12 miesięcy, które mamy w kalendarzu są dwa, w których w szczególny sposób czcimy Maryję. Jeden jest jesienią to październik i wtedy modlimy się do Niej na różańcu ale o tym już mówiliśmy. Dziś opowiem wam o maju. To najpiękniejszy wiosenny miesiąc, w którym przyroda zachwyca nas kolorami. Wszystko dookoła kwitnie. W tym miesiącu w kościołach i przy kapliczkach ludzie modlą się do Matki Bożej, śpiewają dla Niej pieśni i mówią Jej najpiękniejsze słowa, którymi Ją nazwano. Zwracają się do Niej jak do najlepszej matki i nazywają Ją królową. A oto jedna z takich piosenek:

Wielu malarzy malowało portret Maryi, powstało także wiele Jej figur, które były umieszczane w różnych kościołach i kapliczkach aby przypominały o Jej miłości do Pana Jezusa i ludzi. My wszyscy razem możemy się do Niej zwracać „Maryjo, Matko wszystkich dzieci módl się za nami”. Możemy też udekorować Jej obraz kwiatami, aby zapewnić Ją o swojej miłości do Niej. Pokolorujcie proszę obrazek w waszych książeczkach
nr 37. Jeśli nie macie obrazka z Maryją do wklejenia, to spróbujcie Ją sami narysować.

Piątek 14.05

T: Wyrażam miłość do mojej Mamy.

Na wczorajszej katechezie była mowa o Maryi, która jest Mamą nie tylko Pana Jezusa, ale również wszystkich ludzi. Każdy z nas ma swoją Mamę, tak jak Pan Jezus Maryję. Każdy z nas kocha Ją najbardziej na świecie, powinniście to mówić swoim Mamom codziennie. A będzie wam przypominała o tym piosenka:

Przytulcie mocno wasze Mamy, narysujcie coś ładnego dla Nich, ale również pamiętajcie aby się za Nie modlić i prosić Maryję, żeby się waszymi Mamami opiekowała. A wy starajcie się być tak dobrzy jak Pan Jezus był dobry dla swojej Mamy Maryi.

Pokolorujcie obrazek nr 38 z waszej książeczki z religii.

Czwartek 06.05

T: Pan Jezus wstępuje do nieba.

Kochane Dzieci, w różny sposób każdy z Was dostaje się dziennie do przedszkola i w różny sposób również wracacie do domu: na nóżkach, samochodem, autobusem. Po zajęciach każdy chce do domu wrócić, tam czeka na was ktoś kto was kocha, tam czujecie się bezpieczni. A dzisiaj opowiem wam o tym, że Pan Jezus chciał wrócić do swojego domu do Nieba, bo tam też właśnie czekał na Niego ktoś kto Go kocha, czyli Bóg, Jego Ojciec. Ale była jeszcze druga przyczyna: Pan Jezus obiecał, że każdemu z ludzi przygotuje tam miejsce.

Ten krótki filmik pokazuje wam całą tą historię o powrocie Pana Jezusa do Nieba. Na pewno każdy z nas zechce się postarać aby kiedyś zająć miejsce obok Pana Jezusa, to które nam przygotował w Niebie. Żebyście o tym pamiętały, krótka rymowanka:

Jezus do Nieba wstąpił przed laty

Mnie też prowadzi do domu Taty.

Kochane Dzieci, pokolorujcie obrazek z Panem Jezusem unoszącym się do Nieba. Jest żegnany przez 7 apostołów. Niestety ten obrazek nie ma numerka, musicie go poszukać na końcu swojej książeczki.

Piątek 07.05

T: Duch Święty przychodzi do nas z darami.

Kochane Dzieci, na pewno lubicie dostawać prezenty. A dziś opowiem o takich prezentach na całe życie. Prezent to inaczej dar. Daje go ten, kto nas kocha i chce sprawić nam radość. Ale prezent w postaci czekoladek zostanie zjedzony, książka przeczytana a zabawka może się zgubić. Pan Jezus chce nam dać dary, które będziemy mieć przez całe życie. Wysyła z tymi darami do nas swojego pomocnika Ducha Świętego. Tak jak wczoraj oglądaliście film kiedy Pan Jezus odszedł do Nieba zauważyliście, że apostołowie zostali sami i musieli zapamiętać wszystko co mówił im Pan Jezus, a nawet Go zastępować. Bali się tego, że nie dają rady, ale Pan Jezus obiecał, że ześle im pomocnika Ducha Świętego, który właśnie będzie im w tym pomagał. I tak też się stało.

Te dary które daje Duch Święty nie znudzą się, nie zużywają się, nie wyrastamy z nich jak ze starych spodni tylko są zawsze, bo są potrzebne i dzieciom i dorosłym przez całe życie.

Dzięki pomocy Ducha Świętegowiem co jest dobre, unikam złego.

Ta rymowanka jest o jednym z darów Ducha Świętego a wszystkie razem poznacie kiedy będziecie w szkole na religii w klasach starszych.

Pokolorujcie proszę obrazek nr 36.

Ostatnia aktualizacja: 2021-07-06