To takie proste!
PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 63 IM. JANUSZA KORCZAKA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W BYTOMIU
Strona głowna  /  LOGOPEDA: Wojcieszek
LOGOPEDA: Wojcieszek

Serdecznie witam w nowym roku szkolnym.

Bedę w tej zakładce umieszczać wszelkie niezbędne informacje dotyczące terapii logopedycznej, dlatego szczególnie zachęcam do jej śledzenia Rodziców Dzieci z poniższych grup, bo właśnie te grupy będę mieć w tym roku pod opieką.

 

      

 

 

Mam nadzieję, że współpraca będzie satysfakcjonować nas wszystkich mimo szczególnie trudnych warunków, a nasze Dzieci będą coraz chętniej, sprawniej i piękniej mówić :)

 

Rodziców Dzieci z pozostałych grup będzie mi również miło tu gościć i jeśli tylko będziecie Państwo zainteresowani, proszę korzystać ze wszelkich propozycji tu zamieszczanych.

 

Będę również pracować ze zdecydowaną większością naszych Przedszkolaków z potrzebą wczesnego wspomagania rozwoju i/lub rewalidacji w zakresie zajęć logopedycznych. Zostaniecie Państwo o tym poinformowani przez koordynatorów ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Z wieloma Rodzinami znamy się już z ubiegłego roku lub nawet lat ubiegłych, z kilkoma nawiążemy - mam nadzieję owocną - współpracę teraz.

 

mgr Jowita Wojcieszek


Organizacja ćwiczeń logopedycznych

Większość dzieci z powyższych grup miała już ze mną zajęcia i wiecie Państwo, jak technicznie wyglądały ćwiczenia. W tym roku z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem będzie inaczej.

Porozmawiam ze wszystkimi dziećmi (na podstawie wyrażonej na zebraniu zgody) i wytypuję te, którym pomoc logopedyczne jest potrzebna. Dostaniecie Państwo informację na ten temat do szafki w szatni.

Jeśli dziecko nie zostanie zakwalifikowane do terapii, to poniższy tekst Państwa nie dotyczy.

Jeśli dziecko będzie korzystać z terapii, to proszę się zapoznać z poniższą informacją.

 

Wszystkie moje grupy będą w tym roku mieć zajęcia we wtorki.

NIE będzie krążącego pomiędzy przedszkolem a domem zeszytu do ćwiczeń.

Ponieważ regularne ćwiczenia w domu są jednym z ważniejszych składników sukcesu logopedycznego, będziecie Państwo dostawać propozycje do pracy w domu na „luźnych” kartkach. Będę je umieszczać w szafce w szatni. Proszę je zabierać do domu i systematycznie wklejać do zeszytu w domu. Ten zeszyt będzie w domu CAŁY CZAS, abyście mogli z tych ćwiczeń korzystać. Ważne, żeby ćwiczenia wkleić, aby się nie gubiły i były też realizowane w odpowiedniej kolejności.

Ponieważ materiał będzie nam też potrzebny w przedszkolu, to drugi zeszyt przygotujemy na miejscu. Proszę więc przynieść do przedszkola i zostawić w szafce zeszyt minimum 32 kartkowy, do którego podczas każdych zajęć wkleję dokładnie to samo, co przekażę do domu. Ten zeszyt ZOSTANIE w przedszkolu i dziecko weźmie go do domu w czerwcu.

W bieżącym roku szkolnym będą więc 2 zeszyty. Jeden w domu, którego nie będę widzieć ja, ale mam nadzieję i bardzo na Państwa tu liczę, że ten zeszyt powstanie i będzie na bieżąco wykorzystywany.

Drugi będzie w przedszkolu, do którego z kolei nie będziecie mieć Państwo dostępu aż do czerwca. Łącznikiem będzie dziecko :)

Dobrze by było, żeby obydwa zeszyty były takie same, tzn taka sama okładka, żeby Dziecko od razu poznawało swój zeszyt.

Razem z zeszytem w szatni proszę o pozostawienie też 1 szt kleju w sztyfcie.

 

Z uwagi na powyższą sytuację zużyję w tym roku 2 razy więcej papieru niż zwykle. Jeśli ktoś z Państwa mógłby mnie wspomóc papierem do ksero, będę niezmiernie wdzięczna. Absolutnie NIE WYMAGAM, ale jeśli ktoś miałby chęć lub możliwości, to przyjmę papier do ksero/drukarki w każdej ilości (proszę wtedy też zostawić w szatni z informacją, że dla mnie).

Ogólnie jeśli posiadacie Państwo gry, puzzle lub układanki, z których nie korzystacie, a są kompletne i mogą być nadal wykorzystywane, to również bardzo o nie proszę. Z uwagi na fakt bardzo częstej dezynfekcji wszystkie pomoce szybko ulegają zniszczeniu i dlatego przyjmę każdą ich ilość.

Oczywiście wszelkie przyniesione przez Państwa artykuły przejdą niezbędną kwarantannę zanim zostaną włączone do użytku.

Za okazaną pomoc z góry serdecznie dziękuję!!!

W razie niejasności proszę skorzystać z kontaktu mailowego.

mgr Jowita Wojcieszek


Moja praca w reżimie sanitarnym

Nasze wspólne bezpieczeństwo jest dla nas priorytetowe, dlatego w tym roku pracuję z uwzględnieniem kilku zmian:

* Zmniejszyłam do koniecznego minimum spotkania dzieci w gabinecie (w miarę możliwości zajęcia indywidualne)

* Obowiązkowo zaraz po wejściu do gabinetu myjemy ręce

* Pracuję w przyłbicy (co dzieci mocno bawi :) mnie już niestety trochę mniej…) i rękawiczkach jednorazowych

* Z gabinetu zniknęły wszystkie pluszaki i inne trudne do dezynfekcji przedmioty

* Po każdym (!) dziecku dezynfekuję stolik przy którym siedziało dziecko oraz przedmioty, które miało w ręce. Ilość tych przedmiotów minimalizuję tylko do tych realnie niezbędnych.

* Karty pracy i inne materiały papierowe, które zostały przeze mnie zalaminowane, są dezynfekowane po każdym użyciu. Z tych papierowych, które nie mogą być zalaminowaane, korzystamy pod przezroczystą blendą, którą potem dezynfekuję.

* Wietrzę gabinet pomiędzy wszystkimi spotkaniami z dziećmi, możecie więc Państwo widzieć cyklicznie otwarte okno

* Osobiście korzystam też z płynu do dezynfekcji rąk – nie wiem, jak moja skóra przetrwa ten rok ;)

* Dzieciom w tym roku nie będę dawała na rękę pieczątek w ramach nagród. Ci, którzy znali ten system z zeszłego roku, bardzo za pięczątkami tęsknią i często się dopytują o pieczątki. Wspomóżcie mnie Rodzice w wytłumaczeniu, że to po prostu z przyczyn higienicznych, a nie, że pani Jowita jest teraz niedobra...

Te dzieci, któe będą pracować z zeszytami, będą w nich gromadzić swoje wszystkie nagrody (np. pieczątki, naklejki)

Mam nadzieję, że wprowadzone zmiany pomogą nam zachować zdrowie. Jeśli macie Państwo jeszcze jakieś sugestie, proszę pisać.

Starając się znaleźć cokolwiek pozytywnego w tej całej dziwnej sytuacji myślę sobie, że przynajmniej nauczymy się wszyscy dbać o higienę rąk. I tak, jak u niektórych dorosłych, może za jakiś czas znów powrócą stare nawyki, to może przynajmniej u dzieci te zmiany wejdą już w życie na stałe :)


Badania przesiewowe

Z grupami pracuję we wtorki. Do tej pory badanie przeprowadzałam w grupach: Biedronki, Gumisie i Żabki. Rozmawiałam z dziećmi, które były w tym dniu obecne w przedszkolu i miały podpisaną przez rodziców zgodę na kontakt z logopedą. Z uwagi na fakt, iż badania te jeszcze trwają, nie przekazywałam do szafek w szatni żadnych informacji.

W kolejny wtorek badań ciąg dalszy.


W razie potrzeby zachęcam do kontaktu mailowego. Pocztę sprawdzam codziennie, ale nie zawsze "na już" będę mogła odpowiedzieć.

jowita.wojcieszek@przedszkole63bytom.pl


 


Ostatnia aktualizacja: 2020-09-18