Strona głowna  /  PSYCHOLOG
PSYCHOLOG

Serdecznie witam w nowym roku szkolnym.

Bedę w tej zakładce umieszczać wszelkie niezbędne informacje, przemyślenia i sugestie pomagające w życiu codziennym z Małym Człowiekiem, które jak wszyscy wiemy, chwilami bywa trudne... ;)

Zachęcam do czytania, może refleksji, a czasem i dyskusji.

mgr Jowita Wojcieszek

Moja praca w reżimie sanitarnym

Nasze wspólne bezpieczeństwo jest dla nas priorytetowe, dlatego w tym roku pracuję z uwzględnieniem kilku zmian:

* Zmniejszyłam do koniecznego minimum spotkania dzieci w gabinecie (w miarę możliwości zajęcia indywidualne)

* Obowiązkowo zaraz po wejściu do gabinetu myjemy ręce

* Pracuję w przyłbicy (co dzieci mocno bawi :) mnie już niestety trochę mniej…) i rękawiczkach jednorazowych

* Z gabinetu zniknęły wszystkie pluszaki i inne trudne do dezynfekcji przedmioty

* Po każdym (!) dziecku dezynfekuję stolik przy którym siedziało dziecko oraz przedmioty, które miało w ręce. Ilość tych przedmiotów minimalizuję tylko do tych realnie niezbędnych.

* Karty pracy i inne materiały papierowe, które zostały przeze mnie zalaminowane, są dezynfekowane po każdym użyciu. Z tych papierowych, które nie mogą być zalaminowaane, korzystamy pod przezroczystą blendą, którą potem dezynfekuję.

* Wietrzę gabinet pomiędzy wszystkimi spotkaniami z dziećmi, możecie więc Państwo widzieć cyklicznie otwarte okno

* Osobiście korzystam też z płynu do dezynfekcji rąk – nie wiem, jak moja skóra przetrwa ten rok ;)

* Dzieciom w tym roku nie będę dawała na rękę pieczątek w ramach nagród. Ci, którzy znali ten system z zeszłego roku, bardzo za pięczątkami tęsknią i często się dopytują o pieczątki. Wspomóżcie mnie Rodzice w wytłumaczeniu, że to po prostu z przyczyn higienicznych, a nie, że pani Jowita jest teraz niedobra...

Mam nadzieję, że wprowadzone zmiany pomogą nam zachować zdrowie. Jeśli macie Państwo jeszcze jakieś sugestie, proszę pisać.

Starając się znaleźć cokolwiek pozytywnego w tej całej dziwnej sytuacji myślę sobie, że przynajmniej nauczymy się wszyscy dbać o higienę rąk. I tak, jak u niektórych dorosłych, może za jakiś czas znów powrócą stare nawyki, to może przynajmniej u dzieci te zmiany wejdą już w życie na stałe :)

Z serii znalezione w sieci - do przemyślenia:

W razie potrzeby zachęcam do kontaktu mailowego. Pocztę sprawdzam codziennie, ale nie zawsze "na już" będę mogła odpowiedzieć.

jowita.wojcieszek@przedszkole63bytom.pl

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-17