PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 63 IM. JANUSZA KORCZAKA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W BYTOMIU
Strona głowna  /  PSYCHOLOG
PSYCHOLOG

Serdecznie witam w nowym roku szkolnym.

 

Bedę w tej zakładce umieszczać wszelkie niezbędne informacje, przemyślenia i sugestie pomagające w życiu codziennym z Małym Człowiekiem, które jak wszyscy wiemy, chwilami bywa trudne... ;)

Zachęcam do czytania, może refleksji, a czasem i dyskusji.

 

mgr Jowita Wojcieszek

 


Moja praca w reżimie sanitarnym

Nasze wspólne bezpieczeństwo jest dla nas priorytetowe, dlatego w tym roku pracuję z uwzględnieniem kilku zmian:

* Zmniejszyłam do koniecznego minimum spotkania dzieci w gabinecie (w miarę możliwości zajęcia indywidualne)

* Obowiązkowo zaraz po wejściu do gabinetu myjemy ręce

* Pracuję w przyłbicy (co dzieci mocno bawi :) mnie już niestety trochę mniej…) i rękawiczkach jednorazowych

* Z gabinetu zniknęły wszystkie pluszaki i inne trudne do dezynfekcji przedmioty

* Po każdym (!) dziecku dezynfekuję stolik przy którym siedziało dziecko oraz przedmioty, które miało w ręce. Ilość tych przedmiotów minimalizuję tylko do tych realnie niezbędnych.

* Karty pracy i inne materiały papierowe, które zostały przeze mnie zalaminowane, są dezynfekowane po każdym użyciu. Z tych papierowych, które nie mogą być zalaminowaane, korzystamy pod przezroczystą blendą, którą potem dezynfekuję.

* Wietrzę gabinet pomiędzy wszystkimi spotkaniami z dziećmi, możecie więc Państwo widzieć cyklicznie otwarte okno

* Osobiście korzystam też z płynu do dezynfekcji rąk – nie wiem, jak moja skóra przetrwa ten rok ;)

* Dzieciom w tym roku nie będę dawała na rękę pieczątek w ramach nagród. Ci, którzy znali ten system z zeszłego roku, bardzo za pięczątkami tęsknią i często się dopytują o pieczątki. Wspomóżcie mnie Rodzice w wytłumaczeniu, że to po prostu z przyczyn higienicznych, a nie, że pani Jowita jest teraz niedobra...

Mam nadzieję, że wprowadzone zmiany pomogą nam zachować zdrowie. Jeśli macie Państwo jeszcze jakieś sugestie, proszę pisać.

Starając się znaleźć cokolwiek pozytywnego w tej całej dziwnej sytuacji myślę sobie, że przynajmniej nauczymy się wszyscy dbać o higienę rąk. I tak, jak u niektórych dorosłych, może za jakiś czas znów powrócą stare nawyki, to może przynajmniej u dzieci te zmiany wejdą już w życie na stałe :)


Z serii znalezione w sieci - do przemyślenia:


Z serii znalezione w sieci - do przemyślenia:


Z serii znalezione w sieci - do przemyślenia:


Zabawy z dziećmi

Przekazuję kilka pomysłów, zawsze aktualnych. Być może w obecnej sytuacji więcej z Państwa zdecyduje się na pozostawienie dzieci w domach, wtedy przyda się tym bardziej :)


Jak pomóc w pracy zdalnej

Trudna dla nas wszystkich praca zdalna zbliża się do nas wielkimi krokami, a część z Państwa już z pewnością dotknęła osobiście. Wasze starsze dzieci już uczą się z domu, Wy może także musieliście się znów przestawić na nowy tryb. Zamieszczam materiał, który być może pomoże Wam w zorganizowaniu się w zastałej nas rzeczywistości.


Teatr w domu!

Zapraszam Państwa do skorzystania z niezwykłej okazji uczestnictwa w spektaklu teatralnym we własnym domu. Przedstawienie jest niecodzienne, bo ekologiczne, na podstawie znanego wszystkim "Kopciuszka" - "Zielony Kopciuszek"

Spieszcie się! Link aktywny tylko do 6.11.2020.

https://youtu.be/RIuBLcHKEXs

Na pewno warto skorzystać :)


O uczuciach słów kilka

Czy są uczucia i jaką ważną rolę spełniają w naszym życiu to wiemy, ale nie zawsze potrafią zrozumieć to małe dzieci.

Zapraszam Was do obejrzenia krótkiego filmu, który w niekonwencjonalny sposób przybliża nam rodzaje uczuć.

Serdecznie zapraszam :)

https://www.youtube.com/watch?v=5XSwOqxlBHk&fbclid=IwAR1-gz4HaxSqf0FgZQVWJy9K0ypCsGTIrTn0I0HeuFVdLMfrHfpy18NIe1U


Ważna informacja

Szanowni Rodzice i kochane przedszkolaki. Jestem nieobecna - spotkamy się dopiero 14.12.2020.

Pozdrawiam wszystkich!


Odliczanie do świąt czas zacząć!

Zapraszam Was do realizacji "kalendarza adwentowego" - dzielę się nim za zgodą i wielką radością autorki, Beaty Wasilewicz z "Sensopakietu" (przy okazji serdecznie polecam!)

Dokładnie tak jak z takim czekoladowym - sprawdzajcie codziennie wieczorem :)

Serdecznie zapraszam

Figurkę mocnym klejem przyklejamy do pokrywki i czekamy aż dobrze wyschnie, całą resztę umieszczamy w środku i mocno trzęsiemy :)


3 grudnia...

Po co taki dzień? Aby uświadomić wszystkim, z jakimi trudnościami zmagają się osoby niepełnosprawne. Włączmy się wszyscy w pomoc w społecznym wspólnym funkcjonowaniu.

Wg PFRON Podlasie "Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami przypomina nam, że w przestrzeni społecznej jest miejsce dla wszystkich bez względu na kategorię sprawności oraz uświadamia, że likwidacja barier i tworzenie płaszczyzny do wspólnego funkcjonowania zależy jedynie od nas samych. Niepełnosprawność nie musi ograniczać, każdy chce być możliwie samodzielny, radzić sobie w codziennym życiu, być częścią społeczeństwa, a osoby niepełnosprawne nie są tu wyjątkiem.

Celem corocznych obchodów jest zwiększenie świadomości publicznej o ograniczeniach z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne"

Międzynarodowemu Dniu Osób Niepełnosprawnych co roku patronuje określony temat przewodni. Tegoroczne hasło brzmi „Zrównoważony rozwój: Nadzieja w technologii”

Zapraszam do zapoznania się savoir-vivrem wobec osób niepełnosprawnych, który przedstawiony jest w nad wyraz przystęnej formie, a w co najmniej kilku momentach daje mocno do myślenia...

http://niepelnosprawni.pl/files/www.niepelnosprawni.pl/public/biblioteczka/komiks_savoir.pdf


W razie potrzeby zachęcam do kontaktu mailowego. Pocztę sprawdzam codziennie, ale nie zawsze "na już" będę mogła odpowiedzieć.

jowita.wojcieszek@przedszkole63bytom.pl


 


Ostatnia aktualizacja: 2020-12-05